Довідник лікарських рослин

Самосил білоповстистий

оголошення з продажу чи купівлі Самосил білоповстистий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


дубровник белый

Teucrium polium —
невеликий (15-35 см) білуватий тонко-повстистий галузистий пів кущик родини губоцвітих. Листка супротивні, видовжені обернено-яйцеподібні або видовжено лінійні, до основи клиноподібно звужені, сидячі, з більш-менш загорнутими зубчасто-пильчастими краями; покривні листки видовжено-ланцетні або майже лінійні. Квітки двостатеві, неправильні, у мало квіткових несправжніх кільцях, скупчених на кінцях гілок в овальні головки, що утворюють складне волотисто-щитоподібне суцвіття: чашечка дзвоникоподібна, зовні білувато-повстиста, при основі коса, з десятьма жилками і п'ятьма коротшими за трубочку видовжено ланцетними зубцями; віночок двогубий, жовтувато-білий, удвоє довший за чашечку, з майже голою трубочкою і видовженою, зовні густо опушеною губою. Плід складається з чотирьох однонасінних горішкоподібних часток. Цвіте з липня до вересня.

Поширення

Самосил біло-повстистий росте в південній частині Лісостепу (зрідка), в Степу і Криму на кам'янистих, переважно вапнякових і крейдяних відслоненнях, іноді на приморських черепашкових насипах.

Заготівля і зберігання

Для лікарських потреб використовують траву самосилу (Herba Teucrii polii), яку заготовляють в період цвітіння рослини. Зібрану сировину сушать на вільному повітрі в затінку або в приміщенні, яке добре провітрюється. Штучне сушіння проводять при температурі, не вищій за 45°С. Сухої трави виходить 25%.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава самосилу біло-повстистого містить смолисті речовини (до 6%), таніни, глікозити, флавоноїди, гірку речовину пікрополін та ефірну олію, основною складовою частиною якої є борнілацетат.

Фармакологічні властивості і використання

Настій трави самосилу біло-повстистого має в'яжучі й антимікробні властивості й з успіхом застосовується при геморої, діареї, болях у шлунку та кишечнику.

В сумішах з іншими рослинами самосил застосовують при медикаментозному дерматиті й фурункульозі.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, настояти 1 годину, процідити) п'ють по півсклянки 4 рази на день до їди;

- дві столові ложки суміші (порівну) трави самосилу біло-повстистого, парила звичайного і хвоща польового, пелюсток троянди дамаської та листя подорожника ланцетолистого настоюють одну годину на 500 мл окропу, проціджують, охолоджують і п'ють по півсклянки 4 рази на день до їди при медикаментозному дерматиті;

- дві столові ложки суміші трави самосилу біло-повстистого і парила звичайного (по 10 г) та коренів лопуха справжнього (50 г) варять 5 хв. у 500 мл окропу, проціджують, охолоджують і приймають по півсклянки 4 рази на день до їди при фурункульозі.


Розмістити оголошення / рослини «Самосил білоповстистий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Самосил білоповстистий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг