Довідник лікарських рослин

Росичка круглолиста

оголошення з продажу чи купівлі Росичка круглолиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

мухоловка, очки царівни;
росянка круглолистная

Drosera rotundifolia —
багаторічна трав'яниста комахоїдна рослина родини росичкових. Стебло квітконосне, прямостояче, іноді звивисте, 10-25 (30) см заввишки, безлисте, в кілька разів довше за листки. Листки в прикореневій розетці, простерті, з довгим черешком і з круглою або впоперек овальною пластинкою, зверху і з країв вкриті головчастими червоними волосками. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, білі, в однобічній китицеподібній завійці. Плід — коробочка (яйцевидна, довша за чашечку). Цвіте з червня до серпня.

Поширення

Росичка круглолиста росте в північній частині України на торфових болотах.

Заготівля і зберігання

Для лікарських потреб використовують траву росички (Herba Droserae, синонім — Herba Rosellae), яку заготовляють в період цвітіння рослини. Підземну частину рослини (з бодай двома листочками) треба залишати неушкодженою для відновлення заростей. Зібрану сировину використовують свіжою (у вигляді соку) або сушать, розкладаючи тонким шаром у затінку на вільному повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Штучне сушіння проводять при температурі до 40°С. Сухої трави виходить 15%. Зберігають її у добре закритих банках або бляшанках. Строк придатності — 2 роки.
Росичка круглолиста офіційна у Франції, Нідерландах, Португалії. В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава росички містить нафтохінони (дрозерон, плюмбагін), флавоноїди (кверцетин, гіперозид, мірицетин, кемпферол), протеолітичний фермент, червоний та жовтий пігменти, органічні кислоти (цитринову, яблучну, винну, янтарну, бензойну), дубильні й смолисті речовини, жири, цукри (4,4%), сліди ефірної олії, вітамін С, до 5% мінеральних солей (багато кремнезему, сполуки заліза, магнію, фосфору, натрію, кальцію і марганцю).

Фармакологічні властивості і використання

Препарати росички круглолистої виявляють спазмолітичну, антибактеріальну (особливо сильно діють проти стрептококів, стафілококів та збудників туберкульозу), болетамуючу, відхаркувальну, потогінну, сечогінну та седативну дію.

Росичка є досить ефективним проти спастичним і відхаркувальним засобом при простудних захворюваннях, що супроводяться кашлем, коклюші, фарингітах, ларингітах, бронхітах і бронхіальній астмі.

У народній медицині, крім того, препарати росички використовують як седативний (при неврастенії та надмірній збудливості нервової системи), проти судомний (при епілепсії), гіпотензивний та кровоспинний (при кровохарканні) засіб, атеросклерозі, цукровому діабеті, початковій стадії водянки, хронічних проносах і дизентерії.

Великі дози росички можуть спричинити подразнення дихальних шляхів, кровотечу з носа, блювоту, пронос, подразнення або навіть вкривання виразками слизових оболонок ротової порожнини і шлунка.
Протипоказано вживати росичку при гіпотонії.

Слід пам'ятати, що препарати росички (навіть терапевтичні дози) забарвлюють сечу в темний колір.

Свіжий сік рослини використовують як зовнішній засіб для лікування бородавок, мозолів і затверділостей шкіри, мікозів та закапують в очі з більмом.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столову ложку сировини настоюють 2 години на 400 мл окропу, проціджують) п'ють по півсклянки тричі на день до їди, підсолоджуючи медом або цукром;

- настойку (готують у співвідношенні 1:5) п'ють по 10-15 крапель 3-4 рази на день.


Розмістити оголошення / рослини «Росичка круглолиста»

куплю | Регіон: хмельницький розміщено 07.01.2023

Телефон: +380673831806 (Сергій)

Куплю суху траву росички круглолистоі , або живу рослину.