Довідник лікарських рослин

Пухівка широколиста

оголошення з продажу чи купівлі Пухівка широколиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


пушица широколистная

Eriophorum latifolium —
багаторічна трав'яниста рослина родини осокових. Стебло пряме, тупо тригранне, 15-70 см заввишки. Листки лінійно-ланцетні, 3-8 мм завширшки, плоскі, трохи кілюваті, на верхівці — тригранні, з піхвами. Квітки двостатеві, в багатоквіткових яйцеподібних, пониклих після цвітіння колосках (їх 5-12), що утворюють на верхівці стебла зонтикоподібне суцвіття, ніжки колосків округлі або тригранні, шорсткі. Колоскові луски довгасті, зеленаво-чорні, з однією жилкою. Оцвітині щетинки численні, на кінці розгалужені, при плодах розростаються і утворюють пучки білих волосків — пухівки. Плід — тригранний горішок. Цвіте у травні - червні.

Поширення

Пухівка широколиста зустрічається переважно в Карпатах і Поліссі, в Лісостепу — розсіяно. Росте на осоково-мохових болотах.

Сировина

Для медичних потреб використовують сушену траву, зібрану в період цвітіння рослини, і пухнасті колоски, які заготовляють у серпні.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

пухівки широколистої ще не вивчено. Відомо лише, що в рослині є значна кількість кремнію.

Фармакологічні властивості і використання

Настій трави вживають як сечогінний і послаблюючий засіб при тривалих запорах і затримці сечі.

Чай із пухнастих колосків вважається кровоочисним, потогінним і відхаркувальним засобом.

Його п'ють при простудах і кашлі, проносах, катарах кишок і запаленні м'язів, ревматизмі, подагрі та шкірних хворобах і використовують для промивання ран.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО - настій трави (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настояти 1 годину, процідити) п'ють по 1 столовій ложці 3-4 рази на день;

- настій колосків (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настояти 10 хв., процідити) п'ють по 2 склянки на день ковтками.


Розмістити оголошення / рослини «Пухівка широколиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Пухівка широколиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг