Довідник лікарських рослин

Полин боже дерево

оголошення з продажу чи купівлі Полин боже дерево Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


полынь лечебная

Artemisia abrotanum —
високий (60-150 см заввишки) майже до верхівки здерев'янілий півкущ родини айстрових (складноцвітих). Має міцний цитриновий запах. Стебла підведені, в нижній частині — з бурою корою, в верхній вкриті воскового поволокою, голі, розгалужені, густо облистнені. Листки чергові, голубувато-зелені, зісподу сіруваті від дрібного опушення; стеблові — черешкові до сидячих, без вушок при основі, двічі перисто розсічені, з вузько лінійними загостреними кінцевими частками, верхівкові — трійчасті або суцільні, вузько лінійні. Квітки жовті, різнорідні, в майже кулястих дрібних, розташованих на помітних ніжках, більш-менш пониклих кошиках, що утворюють рідкувате густо облистнене, волотисте суцвіття; крайові квітки жіночі, решта — двостатеві. Плід — сім'янка. Цвіте з липня по жовтень.

Поширення

Полин боже дерево походить з Південної Європи і Малої Азії. На території України (переважно в західних районах) його де-не-де культивують у садах та на городах як ароматичну рослину, іноді він трапляється в здичавілому стані.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують стеблові вершечки разом з листям та квітками (Herba Abrotani). Зібрані вершечки стебел зв'язують у пучки й розвішують для сушіння у затінку на протязі або в провітрюваному приміщенні. Штучне сушіння проводять при температурі до 40°С. Сухої трави виходить 25-30%. Зберігають у добре закритих банках або бляшанках.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава рослини містить ефірну олію, алкалоїд абротин та дубильні й гіркі речовини.

Фармакологічні властивості і використання

Полин боже дерево використовують як засіб, що стимулює діяльність травних органів і збуджує апетит, виявляє проти спазматичну, болетамуючу й кровоспинну дію та виганяє деякі види глистів.

Вживають у вигляді настою.

Для місцевого лікування використовують свіжий сік, розпарену траву й настій полину: свіжим соком лікують рани й нариви; компреси з розпареної трави рекомендують при запаленнях грудної залози і для прискорення визрівання наривів; настоєм полощуть рот при болі зубів, роблять місцеві ванни при потінні ніг.

У гомеопатії рослину використовують для лікування анемії, золотухи, епілепсії й туберкульозного менінгіту.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (30 г сировини на 400 мл окропу) приймають по три чверті склянки тричі на день.


Розмістити оголошення / рослини «Полин боже дерево»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Полин боже дерево

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг