Довідник лікарських рослин

Плаун колючий

оголошення з продажу чи купівлі Плаун колючий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

п'ядич колючий;
плаун годичный

Lycopodium annotinum —
багаторічна вічнозелена трав'яниста рослина родини плаунових. Стебло повзуче, розгалужене, циліндричне, з угору стоячими вильчасто розгалуженими гілочками, вкритими лінійно-ланцетними дрібно пильчастими горизонтально або назад відігнутими колючо загостреними листками, розміщеними п'ятьма поздовжніми рядами. Молоді, спрямовані вгору, гілочки закінчуються одиничними стробілами (спороносними колосками), що сидять безпосередньо на гілочках, без ніжок. Стробіли циліндричні, з тісно сидячими яйцеподібними зубчастими коротко загостреними, по краю плівчастими листками, у пазухах яких містяться ниркоподібні торбочки спорангії, наповнені спорами. Спороносить у серпні — вересні.

Поширення

Плаун колючий зустрічається в Карпатах, на Поліссі, в північній частині Лісостепу, в лісах і на пісках. Рослина потребує охорони, її занесено до Червоної книги України.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують спори плауна колючого. Про заготівлю і зберігання спор див. у статті Плаун булавоподібний .

Хімічний склад

Спори плауна колючого мають близький до спор плауна булавоподібного хімічний склад, але відрізняються трохи іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Плаун булавоподібний .


Розмістити оголошення / рослини «Плаун колючий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!