Довідник лікарських рослин

Плаун двогострий

оголошення з продажу чи купівлі Плаун двогострий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

плаун сплющений, п'ядич двогострий;
плаун обоюдоострый

Diphasiastrum complanatum, Lycopodium anceps, синонім — L. complanalum —
багаторічна вічнозелена трав'яниста заввишки до 40 см рослина родини плаунових. Стебла довгі (до 1 м завдовжки), підземні, повзучі, з прямостоячими яскраво-зеленими віялоподібно зібраними, повторно розгалуженими гілками; плідні гілочки переходять у довгу, рідко обсаджену листками хвильчасту розгалужену ніжку з 2-6 (рідко 4) стробілами (спороносними колосками) на кінці. Листки повзучого стебла і головних його гілок, що несуть стробіли, розміщені спірально, вони однакові. У безплідних сплющених гілок листки дрібні, попарно супротивні, притиснуті, розміщені в 4 ряди, за формою і розміром не однакові: крайові — трикутно ланцетні, кулясті, дуже загострені, а ті, що містяться на плоскому боці гілочок — вужчі, майже шилоподібні. Стробіли 25 мм завдовжки, циліндричні, з яйцевидними, по краю з виїмчастими рубчастими споролистками, трохи довшими за спорангії. Спороносить у серпні — вересні.

Поширення

Плаун двогострий росте в північній частині Лісостепу, Поліссі, зрідка в Карпатах у хвойних лісах.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують спори плауна двогострого. Правила заготівлі і зберігання спор див. у статті Плаун булавоподібний .

Хімічний склад

Спори плауна двогострого мають близький до спор плауна булавоподібного хімічний склад, але відрізняються дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Плаун булавоподібний .


Розмістити оголошення / рослини «Плаун двогострий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!