Довідник лікарських рослин

Первоцвіт високий

оголошення з продажу чи купівлі Первоцвіт високий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓первоцвет высокий

Primula elatior —
багаторічна трав'яниста опушена рослина родини первоцвітних. Має косе кореневище з великою кількістю буруватих шнуроподібних коренів. Квіткові стрілки прямі, безлисті, 10-40 см заввишки. Листки зібрані, приземною розеткою, яйцеподібні, еліптичні, видовжені або округлі, рубчасті, дрібно зубчасті, по краю зморшкуваті, з виступаючими знизу і вдавленими зверху жилками, раптово звужені в крилатий черешок, що майже дорівнює за довжиною пластинці. Квітки двостатеві, правильні, зібрані на вершечку стебла в зонтикоподібне суцвіття з 5-15 квітками; чашечка трубчаста, з п'ятьма ребрами, віночок лійкуватий, з широким п'ятилопатевим відгином, частки якого обернено яйцевидні, світло-жовтий, усередині з темнішою плямою при основі часток відгину. Плід — коротка циліндрична коробочка, довша за чашечку. Цвіте у травні.

Поширення

Первоцвіт високий росте в Карпатах і на Прикарпатті, зрідка зустрічається в Західному Лісостепу, в лісах, на узліссях, серед чагарників.

Заготівля і зберігання

Див. статтю Первоцвіт весняний .


Хімічний склад

Первоцвіт високий має близький до первоцвіту весняного хімічний склад, але відрізняється дещо іншим вмістом і співвідношенням компонентів, що його складають.

Фармакологічні властивості і використання, лікарські форми і застосування — усе так, як у статті Первоцвіт весняний .


Розмістити оголошення / рослини «Первоцвіт високий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!