Довідник лікарських рослин

Перстач сріблястий

оголошення з продажу чи купівлі Перстач сріблястий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

розтопир;
лапчатка серебристая

Potentilla argentea —
багаторічна кореневищна трав'яниста з густим повстистим опушенням рослина родини трояндових. Стебло прямостояче, тонке, 10-30 см заввишки. Листка пальчасті п’яти роздільні (верхні - трійчасті), зверху голі чи розсіяно волосисті, яскраво-зелені, з полиском, зісподу — білувато повстисті; прикореневі листки — на довгих черешках, у період цвітіння рослини вони в'януть і відмирають; стеблові — численні, коротко черешкові, мало зубчасті, з неоднаковими, по краю загорнутими зубцями; верхні — сидячі. Квітки правильні, двостатеві, 9-12 мм у діаметрі, світло-жовті, в розчепіреному волотистому щиткоподібному суцвітті; чашолистків і пелюсток по 5. Плід складається з горішкоподібних сім'янок; зав'язь і сім'янки голі. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Перстач сріблястий росте по всій території України, крім крайнього Степу, на лісових галявинах, уздовж просік, луках і лісових пасовищах.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують траву перстачу. Збирають її під час цвітіння рослини, зрізуючи стебла без грубих прикореневих частин, і сушать під укриттям на вільному повітрі або в добре провітрюваних приміщеннях, розстеливши тонким шаром на папері чи тканині. Готову сировину зберігають у сухому приміщенні, яке треба провітрювати. Строк придатності — 3 роки.

Хімічний склад

Трава перстачу містить значну кількість дубильних речовин та аскорбінову кислоту.

Фармакологічні властивості і використання

Перстач сріблястий має добре виражені в'яжучі, кровоспинні, протизапальні та бактерицидні властивості. Зважаючи на це, настій трави перстачу дають пити при анацидному гастриті, проносі, дизентерії, геморої й гематурії, простудних захворюваннях, ревматизмі й міозиті та як протиглисний засіб.

Трава перстачу входить до складу мікстури Здренко, яку використовують як симптоматичний засіб при папіломатозі сечового міхура й анацидних гастритах.

Використовують перстач і для місцевого лікування: для полоскання ротової порожнини і горла при запаленнях слизової оболонки, кровотечі ясен, ангіні та компресів при запаленні повік.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настояти у термосі 2 години, процідити) приймати по чверті склянки 4 рази на день за 30 хв. до їди.

ЗОВНІШНЬО — використовують настій трави (готують, як у попередньому прописі) для полоскання і компресів.


Розмістити оголошення / рослини «Перстач сріблястий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Перстач сріблястий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг