Довідник лікарських рослин

Перстач білий

оголошення з продажу чи купівлі Перстач білий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

п'ятиперсник;
лапчатка белая

Potentilla alba —
багаторічна трав'яниста рослина родини трояндових. Має здерев'яніле товсте косе кореневище, що закінчується пучком листків, зібраних у прикореневу розетку. Прикореневі листки — з довгими черешками, пальчасто роздільні, зверху темно-зелені, голі, зісподу — сріблясто волосисті; листочки (їх 5) видовжено ланцетні, з дрібними зубцями на верхівці. Квітконосні стебла тонкі, висхідні, з 1-3 трійчастими листками, виходять з пазух прикореневих листків. Квітки двостатеві, правильні, 5-пелюсткові, зібрані по 2-4 в рідкі пів зонтики; пелюстки білі, широкі обернені яйцеподібні, виїмчасті. Плід складається з горішкоподібних сім'янок. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Перстач білий росте по лісах, чагарниках і узліссях на Поліссі, в Лісостепу та передгір'ях Карпат.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб використовують траву або цілу рослину (траву з кореневищем) перстачу. Збирають квітучі рослини і сушать, розстилаючи тонким шаром, на рамках у затінку або в сухому провітрюваному приміщенні.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Перстач білий містить дубильні речовини (поліфеноли й конденсовані таніни), елементарний йод, аніон йодистої кислоти, сапоніни та різні елементи, а саме: натрій, кальцій, алюміній, нікель, вісмут, лантан, молібден, літій, кобальт, мідь, срібло, цинк, залізо і марганець. Більшим вмістом біологічно активних речовин відрізняється коренева система рослини.

Фармакологічні властивості і використання

Дослідами, проведеними в клінічних умовах, встановлено, що водний настій рослини є досить ефективним засобом для лікування захворювань тиреотоксикозу. Курс лікування — один місяць. При необхідності його повторюють після двомісячної перерви.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (10 г сировини на 200 мл окропу) приймають залежно від стадії хвороби і стану серця хворого від 1 столової ложки до третини склянки 2-3 рази на день (індивідуальну дозу підбирає лікар!).


Розмістити оголошення / рослини «Перстач білий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Перстач білий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг