Довідник лікарських рослин

Офрис оводоносна

оголошення з продажу чи купівлі Офрис оводоносна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


офрис оводоносная

Ophrys oestrilera —
багаторічна трав'яниста рослина родини зозулинцевих (орхідних). Бульби майже кулясті або еліпсоїдні, 0,8-1,8 см у діаметрі. Стебло просте, 20-45 см заввишки. Нижні листки (їх 2-5) видовжені, тупі або тупо-загострені, 5-10 см завдовжки і до 2 см завширшки, скупчені біля основи стебла; верхні (їх 2) — загострені, зелені, у вигляді піхв, що обгортають стебло. Квітки двостатеві, неправильні, шести роздільні, зібрані в рідкий, 3-8 квітковий колос; зовнішні листочки оцвітини тупі, бузкові, з трьома зеленими жилками; середні — видовжені обернені яйцевидні; бокові — видовжені, з нерівними боками; два верхні внутрішні листочки оцвітини — овально-ланцетні, тупі, з однією жилкою, лілові, на внутрішньому боці бархатисті. Губа трилопатева, бархатиста, чорно-коричнева, з малюнком із синювато-фіолетових плям з жовтою облямівкою; бокові лопаті схожі на язички, пригнуті, тупі, зверху несуть по одному тонкому густо волосистому коричневому, з зеленою верхівкою, довгому (5-8 мм) рогу; середня лопать майже округла, велика, на кінці з загнутим догори невеликим тупо загостреним придатком завдовжки до 2 мм. Плід — коробочка. Цвіте у березні — травні.

Поширення

Офрис оводоносна — рідкісна зникаюча рослина. Трапляється досить рідко в Гірському (крім яйли) та Південному Криму. Росте у світлих лісах, на кам'янистих схилах. Занесена до Червоної книги України.

Заготівля та зберігання, хімічний склад, фармакологічні властивості та використання, лікарські форми та застосування — усе так, як у статті Любка дволиста .


Розмістити оголошення / рослини «Офрис оводоносна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!