Довідник лікарських рослин

Мигдаль степовий

оголошення з продажу чи купівлі Мигдаль степовий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

бобчук, мигдаль низький;
миндаль степной

Amygdalus nana —
невеликий (30-100 см заввишки) кущ родини трояндових. Кора на однорічних пагонах білувата, на багаторічних — червонаво-сіра. Листки чергові, ланцетні, гострі, пилчасті, на верхівці загострені, на вкорочених пагонах, які часто перетворюються на колючки, сидять пучками, на ростових — частіше одиничні; пелюстки яскраво-рожеві, у деяких культурних форм — білі. Плід — яйцевидно округла, трохи сплюснута, вкрита повстю кістянка; кісточка косо-яйцевидно-округла, майже гладенька. Цвіте у березні — травні, одночасно з появою листя.

Поширення

Мигдаль степовий росте в Лісостепу (переважно на півдні), Степу та Криму на схилах, серед чагарників, у степу. Вирощують як декоративну рослину.

Заготівля і зберігання

Для медичних потреб заготовляють плоди рослини (Semen Amygdali naпае). Плоди - збирають повністю стиглими, коли вони починають жовтіти і випадати з оплодня. Досушують їх на сонці або в приміщенні, яке добре провітрюється. Готову сировину зберігають у сухому місці, стежачи, щоб її не ушкоджували гризуни. Строк зберігання — 4 роки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У ядрі кісточок є жирна (20%) і ефірна олії, глікозит амигдалін (2,5-3,5%), білок (20%), крохмаль, слиз, холін, аспарагін, вітаміни групи В, аскорбінова кислота, каротин та мінеральні солі.

Фармакологічні властивості і використання

Плоди мигдалю степового використовують як сировину для виробництва гірко мигдалевої води й жирної олії. Фармакологічні властивості і використання гірко мигдалевої води такі самі, як і у гірко мигдалевої води, одержаної з мигдалю звичайного .

Жирна олія, яку добувають холодним пресуванням, придатна для їжі, вважається доброю приправою до салатів.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — гірко мигдалеву воду по 10-20 крапель на півсклянки води кілька разів на день вживають як проти кашлевий засіб і при гастралгії (найбільша разова доза — 2 г, найбільша добова — б г).

ЗОВНІШНЬО — суміш (порівну) гірко мигдалевої води, вапнистої води і гліцерину застосовують для примочок і обмивання, від кропивниці і пролежнів (як седативний місцевий засіб).


Розмістити оголошення / рослини «Мигдаль степовий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Мигдаль степовий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг