Довідник лікарських рослин

Мухомор червоний

оголошення з продажу чи купівлі Мухомор червоний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

маримуха;
мухомор красный

Amanita muscaria —
гриб родини мухоморових. Шапинка 3-15 см у діаметрі, у молодих грибів майже куляста, у зрілих — опукла або плоско розпростерта, з тонким рубчастим краєм, яскраво-червона або оранжева, з численними білими або жовтуватими пластівцями, які після дощу часом зникають; пластинки густі, тонкі, вільні, білі. Спорова маса біла. Ніжка циліндрична, з великою бульбою, щільна, пізніше з порожниною, 5—13 (18) см заввишки і 1-3 (4) см завтовшки, з широким білим (по краю жовтим) кільцем у верхній частині; піхва приросла, має вигляд концентричних, бородавчасто-лускатих смуг. М'якуш білий, під шкіркою шапинки — жовтуватий, без виразного запаху.

Поширення

Мухомор червоний росте по всій території України у хвойних і листяних лісах з липня по листопад.

Сировина

Використовують свіже плодове тіло гриба.

Хімічний склад

У плодовому тілі мухомора є алкалоїди мусказон і мускімол, іботенова кислота й мікоатропін.

Фармакологічні властивості і використання

У народній медицині настойку гриба на горілці використовують для розтирання при ревматизмі.

В гомеопатії з мухомора червоного приготовляють препарат Agaricus muscarius, який застосовують при спазмах судин, епілептичному і хореатичному станах, множинному склерозі й ангіні та при функціональних порушеннях діяльності спинного мозку й тяжкому перебігу клімаксу.

В побуті мухомор червоний використовують як інсектицидний засіб. Для знищення мух готують міцний відвар, невелику кількість якого наливають у неглибоку тарілку й підсолоджують цукром, а зверху кладуть фільтрувальний папір так, щоб він дещо виступав за краї тарілки. Замість відвару в тарілку можна насипати дрібненькі кусочки гриба, залити їх невеликою кількістю підсолодженої води або молока, а зверху таксамо покласти фільтрувальний папір. Споживаючи розчини, мухи гинуть.

Свіжим соком або вареним грибом (у вигляді кашкоподібної маси) змащують місця скупчення клопів.

Мухомор червоний — смертельно отруйний гриб. При маніпуляціях з ним слід бути обережним, а розставляючи приманки для мух, треба слідкувати, щоб до них не мали доступу діти.


Розмістити оголошення / рослини «Мухомор червоний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Мухомор червоний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг