Довідник лікарських рослин

Морква дика

оголошення з продажу чи купівлі Морква дика Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

гніздо сороче;
морковь дикая

Daucus carota —
дворічна трав'яниста жорстко волосиста рослина родини селерових (зонтичних). Стебло прямостояче, гранчасто-борозенчасте, угорі розгалужене, 25-80 см заввишки. Листки двічі-тричі перисто розсічені, з довгастими або лінійними, надрізано зубчастими частками. Квітки правильні, дрібні, 5-пелюсткові, білі, зібрані у складні великі зонтики, біля основи яких є обгортка, утворена перисто роздільними листочками; центральна квітка зонтика часто неплідна, темно-червона, на довгій квітконіжці. Плід — двосім'янка. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Морква дика росте як бур'ян на полях і відкритих місцях по всій території України.

Сировина

Для медичних потреб використовують плоди рослини (Fructus Dauci carotae). Заготовляють плоди під час повної стиглості (зрізані зонтики підсушують і обмолочують). Сухі плоди зберігають у щільно закритих коробках.
Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад

У насінні моркви дикої є ефірна олія (1,6%), алкалоїди (1,4%), дубильні речовини (0,2%), органічні кислоти, цукри та понад 20 мікроелементів.

Фармакологічні властивості і використання

Насіння моркви дикої використовують як засіб, що має сечогінні, холеретичні, солерозчинні, спазмолітичні, протизапальні та антимікробні властивості.

В науковій медицині плоди моркви дикої використовують виготовлення спиртового екстракту, який входить до складу препарату уролесану. Уролесан призначають при лікуванні нефролітіазу, жовчнокам'яній хворобі, гострому та хронічному калькульозному холециститу, пієлонефриту, ниркових і печінкових кольках та сольових діатезах.

У народній медицині порошок з плодів моркви дикої вживають як вітрогінний, глистогінний і проносний засіб та при нетравленні шлунку.

При нирковокам'яній хворобі п'ють настій плодів, дотримуючись при цьому дієти, як при нефриті.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — уролесан (Urolesanura) приймають по 8-10 крапель на грудочці цукру тричі на день перед їдою (курс лікування від 5 днів до 1 місяця), а в разі ниркових і печінкових кольок — по 15-20 крапель на прийом;

- порошок з плодів моркви дикої приймають по 1 г на прийом, тричі на день;

- настій плодів моркви дикої (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настояти у термосі протягом ночі) приймають по одній склянці тричі на день (пити гарячим!).


Розмістити оголошення / рослини «Морква дика»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Морква дика

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг