Довідник лікарських рослин

Міхурник деревовидний

оголошення з продажу чи купівлі Міхурник деревовидний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

хлопавка;
пузырник древовидный

Colutea arborescens, синонім — С. vesicaria —
гіллястий листопадний, до 5 м заввишки кущ родини бобових. Листки непарно перисті, з 3-6 парами довгастих або овальних листочків. Квітки двостатеві, неправильні, яскраво-жовті, до 2 см завдовжки, в пазушних 3—6-квіткових китицях. Плід — багатонасінний, пухирчастий здутий, плівчастий біб, 5—8 см завдовжки і 2-3 см завширшки. Цвіте у травні — серпні.

Поширення

Міхурник деревоподібний походить з Середземномор'я. В Україні, переважно в південних районах, міхурник вирощують як декоративну рослину. Легко дичавіє.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують листя (Folium Coluteae), яке заготовляють протягом усього вегетаційного періоду. Сушать його під наметом, розстилаючи тонким шаром і час від часу перемішуючи. Сухої сировини виходить 25%.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Листя міхурника містить дубильні й гіркі речовини, колютеву кислоту, сліди ефірної олії, аскорбінову кислоту та мінеральні солі.

Фармакологічні властивості і використання

Міхурник здавна використовують як замінник касії гостролистої. Його препарати мають проносні властивості, але за силою дії поступаються перед препаратами касії.

Сила проносної дії залежить від дози: малі дози зумовлюють легке послаблення, великі — проносний ефект. Рослина виявляє й незначну сечогінну та жовчогінну дію.

В народній медицині міхурник використовували і як кровоочисний засіб.

Недоліком препаратів міхурника є їхній неприємний смак і запах. Щоб позбутися цього, в препарати міхурника додають меду або коріння солодки голої, які не лише виправляють смак ліків, а й посилюють проносну дію.

Проведені в СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) експериментальні й клінічні випробування препаратів з листя міхурника довели відсутність токсичних явищ.

Лікарські форми та використання.
ВНУТРІШНЬО — настій листя (20—50 г сировини на 1 л окропу, настоюють 5 хвилин) приймають по одній склянці перед сном як проносний або послаблюючий засіб (відрегулювати дозою);

- складний настій (10 г листя міхурника і 15 г меленої кави настоюють 15 хвилин на 150 мл окропу, проціджують і додають 15 г гіркої солі й 30 г малинового сиропу) застосовують для хворих з слабим серцем як проносний і жовчогінний засіб.


Розмістити оголошення / рослини «Міхурник деревовидний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Міхурник деревовидний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг