Довідник лікарських рослин

Лимон

оголошення з продажу чи купівлі Лимон Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


цитрина;
лимон

Citrus limon —
невелике (3-5 м заввишки) вічнозелене плодове дерево родини рутових. Молоді гілки червонувато-фіолетові. Листки шкірясті, чергові, яйцевидні або еліптичні, загострені, зчленовані з черешками. Квітки двостатеві, в пазухах листків, одиничні або парні, на кінцях гілок іноді в китицях; пелюстки білі, зовні блідо-рожеві, дуже відігнуті. Плід ягодоподібний, яйцевидний або овальний, з носиком на верхівці, ясно-жовтий. Цвіте у березні — квітні.

Поширення

В дикому стані лимон невідомий. В Україні лимон культивують як оранжерейну плодову рослину.

Сировина

З лікувальною метою використовують плоди рослини.

Хімічний склад

У м'якоті плодів є лимонна кислота (б—8%), цукри (до 3,5%), аскорбінова кислота (до 90 мг %), вітаміни А, В, і В2, флавоноїди, похідні кумарину, сесквітерпени, пектини, солі калію й міді та інші речовини. Шкірка плодів містить ефірну олію (до 0,6 %) і флавоноїди. Головними складовими частинами ефірної олії є терпен лимонен (до 90 %) і альдегід цитраль (3—6 %).

Фармакологічні властивості і використання

Лікувальні властивості лимонів зумовлені наявністю в них значної кількості вітамінів.

Вживання лимонів (у натуральному вигляді, з чаєм, у вигляді соку, розведеного водою) показане при гіповітамінозах С і В, гарячкових станах, порушенні мінерального обміну, нирковокам'яній хворобі, подагрі та ревматизмі.

Як зовнішній засіб розведений водою сік використовують для полоскання при запаленні ротової порожнини.

При блюванні у вагітних свіжо розрізаний лимон прикладають до ямки під грудьми (як відтяжний засіб).

Свіжим натуральним соком (кусочком лимона) протирають лице для видалення комедонів (Comedones faciei); для осилення ефекту спочатку приймають парову ванночку.

Ефірну олію, яку добувають із шкірки плодів, використовують як засіб, що покращує смак і запах ліків, у харчовій і кондитерській промисловості та в парфумерії.

У зв'язку з високим вмістом лимонної кислоти, вживання лимонів необхідно обмежувати або виключати їх з раціону зовсім при хворобах шлунку, кишок, печінки, жовчного міхура, жовчовивідних шляхів та підшлункової залози (гострі й хронічні панкреатити).

Слід особливо підкреслити, що надмірне й нераціональне вживання лимонів може завдати шкоди навіть здоровій людині.

Лікарські форми і застосування


ЗОВНІШНЬО — маска для обличчя при себореї: білок одного яйця збивають з 1 чайною ложкою лимонного соку, наносять на обличчя, через 25-30 хвилин змивають теплою водою (процедуру проводять 1—2 рази на тиждень).


Розмістити оголошення / рослини «Лимон»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Лимон

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг