Довідник лікарських рослин

Лунарія оживаюча

оголошення з продажу чи купівлі Лунарія оживаюча Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


лунник многолетний

Lunaria rediviva —
багаторічна трав'яниста рослина родини хрестоцвітих. Стебло пряме, стояче або висхідне, округле, опушене, 40-100 см заввишки. Листки чергові, черешкові, великі, глибокі серцевидні, довго загострені, зубчасті, коротко волосисті. Квітки двостатеві, правильні, 4-пелюсткові, запашні, зібрані в щитовидні китиці; пелюстки фіолетові, 15-20 см завдовжки. Плоди — звислі, зовсім плоскі еліптичні, на верхівці й при основі гострі стручечки завдовжки 30-90 мм і завширшки 15-35 мм; насіння велике, темно-червоне. Цвіте у травні — червні.

Поширення

Лунарія оживаюча росте в тінистих листяних лісах на Закарпатті, в Карпатах, на Прикарпатті, рідше на Розточчі-Опіллі та в Західному Лісостепу і дуже рідко — в Лівобережному Лісостепу. Культивують як декоративну рослину.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують насіння.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

ще не вивчено.

Фармакологічні властивості і використання

Настій насіння лунарії оживаючої має седативні й діуретичні властивості. Його призначають при епілепсії й спазмофілії та як сечогінний засіб.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (4 чайні ложки подрібненого насіння на 200 мл окропу, настоюють 20 хвилин, проціджують) приймають по 1 столовій ложці 4 рази на день до їди; дітям — по 1 чайній ложці 2—3 рази на день до їди.


Розмістити оголошення / рослини «Лунарія оживаюча»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Лунарія оживаюча

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг