Довідник лікарських рослин

Лобода остиста

оголошення з продажу чи купівлі Лобода остиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓марь остистая

Chenopodium aristatum —
однорічна трав'яниста рослина родини лободових. Рослина зеленого кольору, але восени часто червоніє. Стебло пряме, від основи вилчасто галузисте, гіллясте, коротко опушене, 5-30 см заввишки. Листки чергові, ланцетні або лінійні, з цілими краями, тупуваті, до основи звужені. Квітки сидячі, 5-членні, одиничні, розміщені в розгалуженнях суцвіття, кінцеві гілочки якого закінчуються колючкоподібним вістрям; у нижній частині суцвіття двостатеві, у верхній - маточкові; оцвітина з еліптичних, голих на верхівці тупих листочків. Плід - однонасінний горішок з тонким плівчастим оплоднем, насінина куляста. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Рослина трапляється на кам'янистих відслоненнях, на пісках та на забур'янених місцях на південному сході України.


Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву, зібрану під час цвітіння рослини. Рослина неофіційна.


Хімічний склад

Трава лободи остистої містить сапоніни і алкалоїди (0,02—0,08%). У насінні є флавоноїди. Є дані й про те, що в рослині містяться карденоліди, але деякі автори вважають їх сумнівними.


Фармакологічні властивості і використання

За фармакологічними властивостями лобода остиста вважається близькою до лободи білої. Відоме використання цієї рослини при неврастенії, гіпергідрозі, кашлі, туберкульозі легень, маткових кровотечах і зупинці менструацій та як засобу з проти трихомонадними й анти вірусними властивостями.


Розмістити оголошення / рослини «Лобода остиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Лобода остиста

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг