Довідник лікарських рослин

Ліщина звичайна

оголошення з продажу чи купівлі Ліщина звичайна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

горішник;
лещина обыкновенная

Corylus avellana —
однодомна кущова, 2-4 м заввишки рослина родини березових. Листки чергові, округлі або обернено яйцевидні, з коротким загостренням на вершку і нерівномірно зубчастими краями; в молодому віці опушені; зверху — темно-зелені, зісподу — світліші. Квітки одностатеві; тичинкові — зібрані в звислі циліндричні сережки, завдовжки 3-8 см; маточкові — у дво квіткових розвилках, що розміщені в пазусі покривної луски і приховані в черепичастій кулястій бруньці, з якої виступають червонуваті приймочки. Плід — горіх, оточений листоподібною, по краю надрізаною обгорткою. Цвіте у березні — квітні. Плоди достигають у серпні.

Поширення

Ліщина звичайна росте по всій території України, крім крайнього півдня, у світлих мішаних і широколистяних лісах як підлісок та на узліссях.

Сировина

Для лікарських потреб використовують плоди (Fructus Coryli avellanae), кору (Cortex Coryli avellanae) і листя (Folia Coryli avellanae). Кору заготовляють напровесні під час сокоруху, коли вона легко відокремлюється від деревини. Сушать на вільному повітрі. Сухої кори виходить 33%. Листя збирають у травні. Сушать під наметом або в приміщенні. Сухого листя виходить 25%. Плоди збирають у стадії повної стиглості.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Кора і листя ліщини містять дубильні речовини (відповідно 2,5—10,8 і 7,7—11,6%) і ефірну олію. До складу дубильних речовин входять флобафени і таніни. Крім того, у листі ліщини є флавоноїди, альдегіди, алкалоїди, пальмітинова кислота, вітамін С і каротин; у корі — тритерпеноїд бетулін.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати ліщини мають судинозвужувальні властивості. Зважаючи на це, вживання їх всередину показане при розширених венах, перифлебітах, виразках гомілки та капілярних геморагіях.

Крім зазначених випадків, препарати ліщини широко використовують при запаленні простати, захворюваннях печінки та нирок та як засіб, що збуджує апетит.

Плоди ліщини корисно вживати при анемії, діабеті, гіпертонії, атеросклерозі, нирковокам'яній і жовчнокам'яній хворобах.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар кори (1 столова ложка сировини на 500 мл окропу, кип'ятити 10 хвилин) приймають по півсклянки 4 рази на день до їди;

- настій листя (2 столові ложки сировини на 500 мл окропу, настоювати 2 години) приймають по півсклянки 4 рази на день до їди.


Розмістити оголошення / рослини «Ліщина звичайна»

продам | Регіон: Рівненська обл. розміщено 20.04.2020

Телефон: (097)337-61-52 (Валентин)

Упаковка 100 грам за 25 гривень.Суха кора ліщини звичайної

продам | Регіон: Броды(Львовская обл.) розміщено 07.05.2020

Телефон: 0956687661 (Иван Сех)

Продам сушенные соцветия лещины, собранные на даче, возле леса, далеко от дороги, 2020 года сбора. Цена: 30 грн \ 100 г. Перешлю налоговым платежом, по Новой почте. Пересылку оплачивает заказчик.

Які хвороби лікує Ліщина звичайна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг