Довідник лікарських рослин

Ласкавець золотистий

оголошення з продажу чи купівлі Ласкавець золотистий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


вовчий зуб;
володушка золотистая

Bupleurum aureum —
багаторічна трав'яниста гола сизувата рослина родини селерових (зонтичних). Стебло пряме, розлоге, 30-150 см заввишки. Листки чергові, цілісні, з цілими краями: прикореневі й нижні стеблові — видовжено зворотно яйцевидні, при основі звужені в черешок; серединні й верхні стеблові — довгі, сидячі, при основі серцевидні або стеблообгортні. Квітки двостатеві, 5 пелюсткові, у складних 10-20 променевих зонтиках, біля основи яких є обгортка з 3-5 великих, яйцевидних, здебільшого жовтих, нерівних листочків, а біля основи зонтиків — чашоподібна, з еліптичних або майже округлих листочків обгорток; пелюстки золотаво-жовті, з загнутою всередину і відтягнутою у вигляді язичка верхівкою, на спинці — з сосочками. Плід — двосім'янка. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Ласкавець золотистий росте в Карпатах на гірських луках, серед чагарників, у лісах.

Заготівля і зберігання

Для лікарських потреб використовують траву, зібрану в період цвітіння рослини. Сушать сировину під укриттям на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією, розстеляючи її тонким шаром. Штучне сушіння проводять при температурі 50—70°С. Строк придатності — 5 років.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава рослини містить флавоноїди (рутин, кверцетин, ізокверцитрин, ізорамнетин, рутинозид), сапоніни, алкалоїди, дубильні речовини, ефірну олію та аскорбінову кислоту.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати ласкавця золотистого активізують виділення жовчі, посилюють секрецію шлункового та панкреатичного соку. У виділеній жовчі збільшується вміст пігментних речовин, кислот і холестерину. В цілому дія трави ласкавця золотистого схожа на дію цмину піскового.

У народній медицині рослина користується репутацією ефективного засобу при захворюваннях печінки та жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту та підшлункової залози.

Основними ж показаннями до призначення є холецистит, ангіохоліт і гепатит.

Місцеве застосування ласкавця показане при ураженні шкіри гнояками та сверблячці.

Застосовують ласкавець у вигляді настою, причому перевагу віддають настоям із свіжо зірваної рослини.

Не рекомендується призначати препарати ласкавця всередину при жовчнокам'яній хворобі, виразці шлунку та дванадцятипалої кишки, та при гіперацидному гастриті.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій свіжо зірваної або сухої трави (3 чайні ложки сировини на 200 мл окропу, настоюють 4 години, проціджують) приймають по півсклянки тричі на день до їди протягом 20-25 днів.

ЗОВНІШНЬО — настій трави (готують, як у попередньому прописі) для обмивання шкіри.


Розмістити оголошення / рослини «Ласкавець золотистий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Ласкавець золотистий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг