Довідник лікарських рослин

Лаконос американський

оголошення з продажу чи купівлі Лаконос американський Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


лаконос американский

Phytolacca americana —
багаторічна трав'яниста гола рослина родини лаконосових. Має багатоголове кореневище та товстий веретеноподібний корінь. Стебла товсті, соковиті, зелені або червонувато-зелені, прямостоячі, у верхній частині розгалужені, 1-3 м заввишки. Листки чергові, коротко черешкові, еліптичні або яйцеподібні, з цілими краями, на верхівці загострені, 10-20 см завдовжки і 3-6 см завширшки, нерідко червонуваті. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, в довгих китицях, оцвітина з п'яти трав'янистих або білуватих, пізніше червоніючих листочків. Плід соковитий, ягодоподібний, чорно-фіолетовий, сплюснуто-кулястий. Цвіте у червні — серпні.

Поширення

Батьківщина лаконоса американського — Північна Америка. На території України лаконос розводять у садах і парках як декоративну рослину, іноді дичавіє і трапляється на засмічених місцях.

Сировина

Для лікарських потреб використовують коріння (Radix Phytolaccae americanae), заготівлю якого проводять восени. Використовують його свіжим або сушать.
Рослина офіційна в Японії, Німеччині, Англії та США.

Хімічний склад

Коріння лаконоса американського містить алкалоїди (0,16%), тритерпенові сапоніни групи (З-амірину, ефірну олію (0,08%), отруйну речовину фітолакотоксин, вуглеводи (сахароза, крохмаль).

Фармакологічні властивості і використання

Раніше свіже коріння та висушене листя рослини використовували як сировину для приготування настойки, яка входила до складу препаратів, що застосовувалися при лікуванні радикулітів, плекситів, тонзилітів, фарингітів тощо.

У народній медицині настій або відвар коріння лаконоса використовують як послаблюючий, сечогінний, блювотний і протиглисний засіб.

Застосування препаратів лаконоса показане і дає хороший терапевтичний ефект при виразковій хворобі шлунку і дванадцятипалої кишки, у разі запорів, при захворюваннях нирок.

В дерматології рослина користується репутацією засобу, що активно впливає на обмін речовин.

В гомеопатії препарати зі свіжого коріння застосовують при дифтерії, фолікулярній ангіні, ларингіті, ревматизмі, ішіасі та радикуліті.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій коріння (5 г сировини на 200 мл окропу) приймають по 1 столовій ложці тричі на день як діуретичний засіб.

Препарати лаконоса мають здатність (особливо при передозуванні) викликати небажані токсичні явища.


Розмістити оголошення / рослини «Лаконос американський»

продам | Регіон: Полтавська обл. розміщено 27.04.2020

Телефон: 0958256716 (Микола)

Продам корінь лаконоса 100г=45грн, 50г=35грн.

продам | Регіон: Олевск(Житомирская обл.) розміщено 20.05.2020

Телефон: +380(97)874-94-47 (Василий)

Сырой корень лаконос Американский под заказ . 70 гривен.

Які хвороби лікує Лаконос американський

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг