Довідник лікарських рослин

Китятки сибірські

оголошення з продажу чи купівлі Китятки сибірські Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


сибірська сенега;
истод сибирский

Polygala sibirica -
Багаторічна трав'яниста рослина родини китяткових. Мають невелике багатоголове кореневище, яке переходить у стрижневий, мало розгалужений корінь. Стебла численні, притиснуто-опушені, слабо розгалужені, 10—25 см заввишки. Листки чергові, цілісні, цілокраї, черешкові, еліптично-ланцетні, зверху коротко опушені, знизу — голі, завдовжки 15—35 мм, завширшки 9—10 мм. Квітки двостатеві, неправильні, блідо-фіолетові або синюваті, на пониклих квітконіжках, зібрані в однобічні пазушні, рідше верхівкові китиці. Плід — двогнізда, сплюснута округло-серцевидна коробочка. Цвіте у травні — липні.

Поширення

Китятки сибірські ростуть на вапнякових сухих кам'янистих схилах, крейдяних та глинистих відслоненнях у Лісостепу (по Дністру і його притоках), на південному сході в басейні Дінця і на півдні Донецької області (вододіл річок Кальміусу та Міусу).

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують кореневища з коренями (Radix Polygalae sibiricae). Перед в'яненням надземної частини корені викопують, старанно очищають від землі (мити у воді не можна) і сушать на вільному повітрі (у затінку чи на сонці) або в приміщенні з доброю вентиляцією. Сухої сировини виходить 30—32%. Строк придатності — 4 роки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Рослина містить сапонінові речовини (сенегін, полігалову кислоту), глікозид гаультерин, таніни, жирну та ефірну олії.

Фармакологічні властивості і використання

Китятки сибірські використовують як ефективний відхаркувальний засіб при гострих і хронічних захворюваннях легень і верхніх дихальних шляхів.

Поряд з цим рослину використовують при проносах, запаленнях сечового міхура, як гіркоту для поліпшення апетиту, а зовнішньо — як ранозагоювальний засіб.

Лікарські форми і застосування


Внутрішньо — відвар коренів (20 г сировини на 200 мл окропу) приймають по 1 столовій ложці 4—5 раз на день.

Препарати з китяток не токсичні, без побічної дії.


Розмістити оголошення / рослини «Китятки сибірські»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Китятки сибірські

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг