Довідник лікарських рослин

Кипарис вічнозелений

оголошення з продажу чи купівлі Кипарис вічнозелений Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓кипарис вечнозелёный

Cupressus sempervirens —
однодомна вічнозелена голонасінна деревна рослина родини кипарисових, з пірамідальною або розлогою кроною, до 30 м заввишки. Листки лусковидні, перехреснопарні, темно- або яснозелені, інколи з синюватим відтінком (на молодих екземплярах — голчасті). Мікростробіли (чоловічі шишки) дрібні, видовжені, з 2—6 мікроспорангіями на нижньому боці лусок, одиничні, на кінцях пагонів. Жіночі шишки великі (до 3 см завдовжки), майже кулясті, біля основи приплюснуті, сірі або сіруватокоричневі, блискучі, дерев'янисті, достигають на другий рік, складаються з 4—6 пар щитковидних багатогранних лусок з обов'язковим шипиком.


Поширення

Батьківщина кипарису вічнозеленого — Північний Іран, Мала Азія, острови Егєйського моря, Кріт і Кіпр. У Криму його вирощують як декоративну рослину.


Сировина

З лікувальною метою використовують повністю достиглі шишки.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Кипарис вічнозелений містить 0,2-0,5% ефірної олії, основними компонентами якої є а-пінен (22-55 %), й-3-карен (12-32%), лимонен (3-5%), терпінолен (1,5-6%), р-пінен (1,5-5%) і камфен (0,5-4%).


Фармакологічні властивості і використання

В зелених насадженнях Криму кипарис вічнозелений виконує естетичну, санітарну та гігієнічну функції, збагачує повітря біологічно активними речовинами. Леткі фітонциди кипариса знезаражують повітря від шкідливих мікроорганізмів (на 40-56%), особливо від збудників запальних захворювань дихальних шляхів, виявляють позитивну терапевтичну дію на хворих з хронічними неспецифічними захворюваннями легень.

Ароматерапія вдало доповнюється елементами рефлекторної естетотерапії за рахунок краси самої рослини, незвичайної форми листя і гами кольорів, які благотворно впливають на центральну і вегетативну нервові системи.

Поєднання високих декоративних якостей з антимікробною активністю летких виділень робить цю рослину невід'ємною належністю зелених насаджень знаменитих приморських здравниць Криму.

Відвар шишок використовують у народній медицині для місцевих ванн при подагрі.


Лікарські форми і застосування


ЗОВНІШНЬО — беруть третину відру шишок, доливають доверху водою, кип'ятять 15—20 хвилин, охолоджують до температури 30-40" і використовують для місцевих ванн при подагрі (процедуру закінчують, коли температура відвару стане кімнатною).


Розмістити оголошення / рослини «Кипарис вічнозелений»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!