Довідник лікарських рослин

Купина широколиста

оголошення з продажу чи купівлі Купина широколиста Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓купена широколистная

Polygonatum latifolium -
Багаторічна трав'яниста рослина родини лілійних. Має потовщене м'ясисте кореневище. Стебло гранчасте, 30-50 см заввишки, облистнене, поникле, вгорі опушене. Листки чергові, розміщені в 2 ряди, обернені в один бік, еліптичні, яйцевидно-еліптичні або видовжено еліптичні, коротко-загострені, звужені в короткий черешок; зверху голі або трохи опушені; знизу — вздовж жилок густо- і короткоопушені, 10-12 см завдовжки, 5-7 см завширшки. Квітки двостатеві, правильні, білуваті, одиничні або по 2-4 в пазухах листків; квітконіжки опушені. Плід — синьо-чорна ягода. Цвіте у травні — червні.


Поширення

Купина широколиста росте в лісах, по чагарниках на Закарпатті, Розточчі-Опіллі, в Правобережному Лісостепу, Гірському Криму.

Сировина

Використовують свіжі, рідше сухі кореневища Купини широколистої, які заготовляють улітку або восени.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Кореневища Купини широколистої містять алкалоїди, сапоніни, слизисті речовини, крохмаль, цукри тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Відвар кореневищ Купини широколистої вживають усередину при кашлі, гострому бронхіті, запаленні легень, водянці, цукровому діабеті, статевому безсиллі та як глистогінний засіб.

Ефективність дії Купини широколистої при діабеті болгарські вчені ставлять під сумнів.

У тібетській медицині кореневища Купини широколистої використовують при шлунково-кишкових захворюваннях (очевидно, у зв'язку з наявністю в них значної кількості слизистих речовин).

Зовнішньо відвар кореневищ використовують як знеболюючий засіб при люмбаго, радикуліті, ревматизмі, подагрі, геморої та як засіб, що сприяє розсмоктуванню синців.

Як болетамувальний засіб використовують і настойку кореневищ Купини широколистої.

Відваром кореневищ Купини широколистої умивають обличчя для зменшення загару, а свіжим соком виводять на обличчі плями та ластовиння (сильне натирання може спричинити виразки!).

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар кореневищ Купини широколистої (15 г сировини на 400 мл окропу або молока) п'ють по 1 чайній ложці за день рівними невеликими порціями;

- відвар кореневищ Купини широколистої (20 г сировини на 200 мл окропу) приймають по 1 столовій ложці тричі на день.

ЗОВНІШНЬО — відвар кореневищ Купини широколистої (40-50 г сировини на 500 мл окропу) застосовують для примочок та вмивань;

- настойку Купини широколистої (1 частина кореневищ на 2 частини спирту) застосовують для розтирань.

Рослина отруйна!

Розмістити оголошення / рослини «Купина широколиста»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!