Довідник лікарських рослин

Кмин звичайний

оголошення з продажу чи купівлі Кмин звичайний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓тмин обыкновенный

Carum carvi —
дворічна трав'яниста рослина родини селерових (зонтичних). Стебло голе, від середини розгалужене, 30-80 см заввишки. Листки чергові, довгасті, 2—Зперисті, кінцеві частки у них лінійні, закінчуються коротким м'яким зістрям. Квітки дрібні, правильні, двостатеві, білі або рожеві, у складних зонтиках. Плід — двосім'янка. Цвіте у червні — липні. Плоди дозрівають у липні — серпні.

Поширення

Кмин звичайний росте по всій території України на луках, узліссях, лісових галявинах, по балках. Вирощується як ефіроолійну рослину.


Заготівля і зберігання

Використовують плоди (Fructus Carvi), зібрані, коли плоди перших зонтиків уже побуріли, а решта ще зелена. Заготівлю краще проводити зранку або ввечері, щоб запобігти обсипанню зрілих плодів. Зрізані рослини зв'язують у снопики і ставлять під намет для достигання. Потім їх обмолочують і відділяють плоди на віялках або решетах. Зберігають у сухих, добре провітрюваних приміщеннях. Строк придатності — 3 роки. Сировина відпускається аптеками.

Хімічний склад

Плоди Кмину звичайного містять флавоноїди (кверцетин і кемпферол), жирну олію, дубильні речовини та 3—7% ефірної олії, до складу якої входять - карвон, лимонен, карвакрол, дигідрокарвон, дигідрокарвеол та інші терпеноїди.

Фармакологічні властивості і використання

Плоди Кмину звичайного виявляють бактерицидну, спазмолітичну, анестезуючу, відхаркувальну, проносну і жовчогінну дію, збільшують потовиділення й діурез.

Використовують Кмин звичайний для поліпшення травлення, при атонічних запорах, метеоризмі, хронічних холециститах, як знеболюючий засіб при альгоменореї та як засіб, що сприяє виділенню молока у матерів-годувальниць.

Плоди Кмину звичайного входять до складу вітрогінного чаю, шлункового чаю та заспокійливого чаю.

Всю рослину використовують у їжу.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — кминну олію (Oleum Carvi) приймають по 1—3 краплі на грудочці цукру тричі на день;

- кминну воду (Aqua Carvi) приймають по 1 чайній ложці при кишкових кольках у дітей;

- настій насіння (20 г подрібненого насіння на 200 мл окропу) приймають по половині—третині склянки 2—3 рази на день до їди (як вітрогінний засіб приймають після їди).

ЗОВНІШНЬО — розчин кминної олії в соняшниковій олії (2:100) застосовують для розтирання грудей при простудних захворюваннях і проти шкірних паразитів.


Розмістити оголошення / рослини «Кмин звичайний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Кмин звичайний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг