Довідник лікарських рослин

Кендир конопляний

оголошення з продажу чи купівлі Кендир конопляний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


кендырь коноплевый

Trachomitum cannabinum — багаторічна трав'яниста кореневищна рослина родини барвінкових. Стебла прямі, зелені або вишнево-червоні, 60—100 см заввишки. Листки супротивні, зрідка чергові, короткі черешкові, від ланцетних до видовжених яйцевидних, цілокраї. Квітки білі або рожеві, в волотевидному суцвітті. Плід — листянка. Цвіте у червні — серпні.

Поширення

Кендир конопляний походить з Північної Америки. В країнах СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) культивується в Московській області.

Сировина

Використовують кореневища з корінням. Заготовляють восени. Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У коренях Кендиру конопляного містяться серцеві глікозиди (цимарин, апоканозид, циноканозид, К-строфантин-Б, жирні кислоти (пальмітинова, стеаринова, лінолева, олеїнова), тритерпенові сполуки, танін, каучук та сліди алкалоїдів.


Фармакологічні властивості і використання

В народній медицині коріння Кендиру конопляного у вигляді відвару здавна використовуються як сечогінний зaсi6 при захворюваннях нирок, серцевих хворобах та водянці. В науковій медицині Кендир конопляний використовували як кардіотонічний засіб. Фармацевтичною промисловістю виготовлялися препарати цимарин і кендозид. Випуск цих препаратів припинено у зв'язку з наявністю ефективніших засобів з подібною дією.

Розмістити оголошення / рослини «Кендир конопляний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!