Довідник лікарських рослин

Камфоросма монпелійська

оголошення з продажу чи купівлі Камфоросма монпелійська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


камфоросма монпелийская

Camphorosma monspeliaca —
напівкущова, з камфорним запахом рослина родини лободових, заввишки 10—50 см. Утворює густу дернинку, з якої виходять однорічні білуваті або білоповстисті квітконосні пагони, розгалужені тільки в суцвітті. Листки чергові, нитковидно-шиловидні, кілюваті, волосисті, згодом майже голі. Квітки дрібні, двостатеві, одиничні, в пазухах приквіткових листків, утворюють густе колосовидне суцвіття. Оцвітина проста, овальна, чотирилиста, 3—3,5 мм завдовжки, густоволосиста; два бокові її зубці зелені, середні зубці — плівчасті. Плід — нерозкривний, з плівчастим оплоднем; насінина вертикальна, видовженоовальна, з розсіяними залозками. Цвіте у липні — вересні.

Поширення

Камфоросма монпелійська росте в Донецькому Лісостепу і в Степу, Криму, особливо на Південному узбережжі; трапляється у південних степах на солонцях, особливо на піскових та щебенистих схилах.

Сировина

Для виготовлення ліків використовують траву, яку збирають під час цвітіння рослини. Сушать у затінку на вільному повітрі або в приміщенні з доброю вентиляцією.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Надземна частина рослини містить 0,2% ефірної олії з запахом гіркого мигдалю.

Фармакологічні властивості і використання

Камфоросма монпелійська має збуджуючі, потогінні та діуретичні властивості.

У народній медицині настій трави камфоросми приймають усередину при нервових захворюваннях, коклюші, хронічному нежиті, простудних захворюваннях та водянці, при відсутності менструацій; місцево — для гоєння ран.

Припарки з трави застосовують як засіб, що сприяє розсмоктуванню пухлин.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (1 столова ложка сировини на 200 мл окропу, настоюють 1—2 години, проціджують) приймають по 1 столовій ложці 3—4 рази на день.


Розмістити оголошення / рослини «Камфоросма монпелійська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Камфоросма монпелійська

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг