Довідник лікарських рослин

Гравілат річковий

оголошення з продажу чи купівлі Гравілат річковий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


гравилат речной

Geum rivale —
багаторічна трав'яниста рослина родини трояндових. Має товсте повзуче кореневище бурого кольору. Стебло прямостояче, відхилене волосисте, червоно-буре, 25—75 см заввишки. Листки з обох боків притиснуті волосисті; прикореневі — ліроподібні перисті роздільні, з великим верхівковим ниркоподібним листочком і маленькими округло-яйцевидними боковими; стеблові — трироздільні. Квітки правильні, 5-пелюсткові, пониклі, блідо-жовті, з оранжево-червоними жилками, в щитковидних суцвіттях. Плід — збірний, з горішковидних сім' янок. Цвіте у травні — серпні.

Поширення

Росте розсіяно майже по всій території України на вологих луках, заболочених місцях, у вільшняках.

Заготівля і зберігання

Використовують траву (Herba Gei urbani) і кореневища з коренями (Radix Gei urbani). Траву заготовляють під час цвітіння рослини, зрізуючи верхівки рослин завдовжки 30 см. У перший день зрізану сировину пров'ялюють на сонці, а потім досушують під наметом, на горищі або в приміщенні, яке добре провітрюється. Корені копають восени, коли достигнуть плоди. Викопані корені миють і сушать на сонці, а при поганій погоді — в протоплених приміщеннях. Сухої трави виходить 22%, коріння — 25%. Зберігають готову сировину в сухих приміщеннях.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Корені містять алкалоїди, дубильні речовини (до 23%), барвник та ефірну олію (0,1%). В листках є каротин (до 137 мг%) і аскорбінова кислота (до 117 мг%).

Фармакологічні властивості і використання

В народній медицині Гравілат річковий відомий як тонізуючий, кровоспинний, в'яжучий, протизапальний, антисептичний, знеболюючий і слабкий снотворний засіб.

Настій коренів і кореневищ вживають при проносі, малярії, при маткових і гемороїдальних кровотечах, цинзі, мігрені, безсонні, укусах отруйних змій, алергії, а також після тяжких захворювань як загальнозміцнюючий засіб.

Зовнішньо настій коріння Гравілату річкового використовують для полоскання горла при ангіні, а у вигляді ванн — при захворюваннях суглобів і м'язів.

Свіже подрібнене кореневище прикладають до мозолів.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій (2 чайні ложки кореневищ з коренями на 1 склянку окропу, настоюють 1 годину) приймають по 1 столовій ложці 3—4 рази на день до їди.

ЗОВНІШНЬО — настій (2 столові ложки кореневищ з коренями на 2 склянки окропу) застосовують для місцевих ванн, обмивань і полоскань.


Розмістити оголошення / рослини «Гравілат річковий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Гравілат річковий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг