Довідник лікарських рослин

Глечики жовті

оголошення з продажу чи купівлі Глечики жовті Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

латаття жовте, жовта водяна лілія;
кубышка жёлтая

Nuphar lutea —
багаторічна водяна рослина родини лататтєвих. Має товсте повзуче кореневище, вкрите рубдями від черешків. Листки плаваючі, шкірясті, яйцевидно-овальні, цілокраї, з тригранними черешками. Квітки одиничні, великі, двостатеві; чашолистки пелюстковидні, зверху інтенсивно жовті, зібрані дзвоником; пелюстки коротші за чашолистки, жовті. Плід ягодоподібний, гладенький. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Росте в стоячих і повільно текучих водах по всій Україні, крім Криму.

Заготівля і зберігання

Використовують кореневища, які заготовляють під час цвітіння рослини і восени, вириваючи їх баграми, або руками, попередньо підрізавши ножами. Після того як обріжуть листки, корені і гнилі частинки, кореневища миють, ріжуть тонкими (3—5 мм завтовшки) пластинками, які в свою чергу подрібнюють на кусочки завдовжки 1 —1,5 см, розстилають тонким шаром на папері або мішковині, пров'ялюють на сонці, а потім досушують під наметом, на горищі або в сушарках при температурі до 60°. Сухої сировини виходить 8—10% . Строк придатності — 2 роки.
Аптеки сировину не відпускають.

Хімічний склад

Кореневище містить алкалоїди (нуфаридин, тіобінуфаридин, неотіобінуфаридин, нуфлеїн), дубильні, смолисті й гіркі речовини, цукри і крохмаль (до 44%).

Фармакологічні властивості і використання

Виготовлений з Глечиків жовтих препарат лютенурин діє бактеріостатично на грампозитивні мікроорганізми, фунгістатично — на патогенні гриби типу Candida, виявляє, протитрихомонадну активність, має сперматоцидні властивості.

Його призначають при отитах різного походження, при гострих і хронічних трихомонадних урогенітальних захворюваннях, при лікуванні трихомонозів, ускладнених бактеріальною і грибковою флорою, для лікування захворювань шкіри й слизових оболонок, спричинених грампозитивними мікроорганізмами і патогенними грибами типу Candida, та як протизаплідний засіб.

У народній медицині відвар кореневищ Глечиків жовтих п'ють при запальних процесах травного тракту, ревматизмі, лихоманці, захворюваннях шкіри, надмірних місячних, імпотенції та фригідності, а як зовнішній засіб — для спринцювання при гострих і хронічних трихомонадних кольпітах, ускладнених бактеріальною і грибковою флорою, та для запобігання вагітності.

Борошно з кореневищ Глечиків жовтих використовуть як засіб боротьби проти тарганів.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар кореневищ (4 столові ложки подрібнених кореневищ на 1 л окропу, кип'ятять 5— 7 хв, охолоджують і проціджують) приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день (перебільшення дози відвару спричинює блювання, пронос, тривалий сон або навіть смерть внаслідок паралічу центральної нервової системи).

ЗОВНІШНЬО — відвар кореневищ (готують, як у попередньому прописі) для спринцювань. З готових аптечних препаратів як зовнішній засіб застосовують лютенурин (Lutenurinum) у вигляді 0,5% лініменту, піхвових кульок (по 0,003 г) і таблеток (по 0,003 г).


Розмістити оголошення / рослини «Глечики жовті»

продам | Регіон: Рівненська обл. розміщено 22.05.2020

Телефон: 097 337 61 52 (Марчук Валентин)

Упаковка 100 грам.Сухий корінь глечиків(латаття) жовтих 30 гривень

Які хвороби лікує Глечики жовті

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг