Довідник лікарських рослин

Гірчиця біла

оголошення з продажу чи купівлі Гірчиця біла Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


горчица белая

Sinapis alba —
однорічна трав'яниста шорстка волосиста рослина родини капустяних (хрестоцвітих). Стебло прямостояче, вгорі галузисте, 30—60 см заввишки. Листки з черешками, перисто розсіченими, з надрізаними зубчастими боковими частками і більшою верхньою часткою, що нерідко зливається з боковими. Квітки правильні, двостатеві, 4-пелюсткові, жовті, зібрані в китиці. Плоди — стручки з шаблевидним носиком, лінійні, циліндричні, хвилясті горбочкуваті, відходять від стебла під прямим кутом. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Росте як бур'ян уздовж доріг, на полях і городах по всій території України. Інколи вирощують як олійну рослину.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують насіння (Semina Sinapis). Збирають, коли дозрівають нижні й серединні стручки. Рослина в цей час набуває жовтого кольору, а нижні листки опадають. Зрізані рослини досушують у снопиках, слідкуючи за тим, щоб не пересохли і щоб не висипалося насіння, а потім обмолочують і просівають на решето. Зберігають у сухих приміщеннях з доброю вентиляцією.

Хімічний склад

Насіння містить жирну олію, білки, слиз і глікозид синігрин, який під впливом ферменту мирозину в присутності води розкладається на сульфат калію, глюкозу й гірчичну ефірну олію, яка є сильним подразником шкіри. До складу жирної олії входять гліцериди ерукової, олеїнової, лінолевої, міристинової та бегенової кислоти.


Розмістити оголошення / рослини «Гірчиця біла»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Гірчиця біла

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг