Довідник лікарських рослин

Дрік красильний

оголошення з продажу чи купівлі Дрік красильний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

жовтило;
дрок красильный

Genista tinctoria —
кущ родини бобових. Стебла прямостоячі, ребристі, 40—80 см заввишки. Листки чергові, короткочерешкові, прості, цілісні, лінійно-ланцетні, загострені, голі або трохи опушені, з 2 шиловидними прилистками. Квітки великі, неправильні, яскраво-жовті, у верхівкових багатоквіткових китицях. Плід — біб. Цвіте у червні — липні.

Поширення

Росте по всій території України (на півдні — рідко) в соснових і мішаних лісах, на узліссях, серед чагарників. Вирощують як фітомеліоративну й декоративну рослину.

Заготівля і зберігання

Використовують насіння і траву (Herba Genistae tinctoriae), яку заготовляють під час цвітіння рослини. Зрізають верхівки стебел до 15 см завдовжки. Сушать у затінку на відкритому повітрі або в приміщенні, яке добре провітрюється. Сухої сировини виходить 20%.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Трава містить алкалоїди {спартеїн, цитизин, метилцитизин та інші), флавонові глікозиди лютеолін і геністеїн, органічні кислоти, ефірну олію (0,02— 0,03%), барвник скопарин, тритерпенові сапоніни, гіркоти, слиз та мінеральні солі.

Фармакологічні властивості і використання

Експериментально з'ясовано, що препарати Дроку красильного ефективні при стійких маткових кровотечах.

У народній медицині рослина відома як сечогінний, жовчогінний, судинозвужувальний, проносний, заспокійливий, кровоспинний та кровоочисний засіб.

Препарати трави Дроку красильного використовують при всіх видах жовтяниці, при серцевій недостатності зі зниженим тиском крові, водянці живота, геморої, при хворобах щитовидної залози (зоб, мікседема, гіпотиреоз), рахіті, при запаленнях нирок і сечового міхура та для лікування захворювань шкіри; насіння — при нирковокам'яній хворобі.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — відвар трави Дроку красильного (1 столова ложка трави на склянку окропу, кип'ятять, поки не залишиться третина рідини, охолоджують і проціджують) п'ють при водянці живота і запорі по 2 столові ложки через кожні 2 години, поки не почне проносити й гнати сечу (такі прийоми повторюють через день);

- настій трави (3 столові ложки трави на склянку окропу) приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день при маткових кровотечах;

- настій 1 чайної ложки трави Дроку красильного на склянці окропу випивають за день.

ЗОВНІШНЬО — відвар 4 столових ложок трави Дроку красильного в 1 л води додають до повної ванни для лікування лишаїв, наривів і золотухи.

Рослина (особливо насіння) отруйна!

Розмістити оголошення / рослини «Дрік красильний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!