Довідник лікарських рослин

Діоскорея ніппонська

оголошення з продажу чи купівлі Діоскорея ніппонська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


диоскорея ниппонская

Dioscorea nipponica, синонім — D. polystachya —
дводомна багаторічна трав'яниста ліана родини діоскорейних. Має горизонтальне розгалужене коричнювато-буре кореневище, від якого відходять тонкі жорсткі корені. Стебло витке, просте, голе, до 4—4,5 м завдовжки. Листки чергові, короткоопушені; нижні — 5—7-лопатеві, широкосерцевидні, верхні — цілісні, трикутні. Квітки одностатеві, дрібні, жовтаво-зелені, зібрані в прості колосовидні суцвіття. Плід — коробочка. Цвіте у липні — серпні.

Поширення

Діоскорея ніппонська трапляється в зріджених широколистяних лісах, на узліссях, на спадистих схилах гір, по долинах річок на півдні Приморського краю. На Далекому Сході рослину вирощують.

Заготівля і зберігання

Для виготовлення ліків використовують кореневища, їх заготовляють з кінця квітня і до глибокої осені. Викопані кореневища обтрушують від землі, звільняють від стебел і гнилих частин, ріжуть на куски завдовжки 7—8 см, миють у холодній воді й після попереднього пров'ялювання на сонці сушать у сушарках при температурі 60—70°С. Строк придатності — 1 рік. Сировина йде на виготовлення препарату поліспоніну, аптеками не відпускається.

Хімічний склад

Кореневища цієї рослини містять б—8% сапонінів, серед яких найважливішим є стероїдний діосцин.

Фармакологічні властивості і використання

Одержаний з рослини неогаленовий препарат поліспонін має виражені антисклеротичні властивості. Він знижує кількість холестерину в крові, підвищує коефіцієнт лецитин/холестерин, що зменшує вірогідність відкладення холестерину в артеріальних судинах, знижує артеріальний тиск, покращує функцію серця, розширює периферичні судини, збільшує діурез.

Основним показанням до призначення поліспоніну треба вважати атеросклероз (загальний, церебральний або коронарний), особливо, якщо він супроводиться гіпертонією чи стенокардією.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — поліспонін (Polysponinum) приймають по 1 таблетці 2—3 рази на день після їди. Курс лікування 3—4 місяці 20—30-денними циклами, між якими роблять перерви на 7—10 днів. При необхідності курс лікування повторюють після 4—6-місячної перерви.


Розмістити оголошення / рослини «Діоскорея ніппонська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Діоскорея ніппонська

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг