Довідник лікарських рослин

Бузок звичайний

оголошення з продажу чи купівлі Бузок звичайний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


сирень обыкновенная

Syringa vulgaris -
листопадний кущ родини маслинових заввишки 2-5 м. Листки супротивні, яйцеподібні, цілокраї. Квітки двостатеві, зазвичай з бузковим чи фіолетовим, рідше білим віночком, зібрані у китиці. Цвіте у травні. Плід — коробочка, дозріває у липні-серпні.

Поширення

Батьківщина рослини — Балкани, але зараз її настільки широко вирощують як декоративну, що мало хто про це пам'ятає.

Заготівля і зберігання

З лікарською метою використовують квітки і листя рослини, які заготовляють під час цвітіння. Квітки звільняють від основи суцвіть, сушать спочатку на сонці, а потім під укриттям на повітрі. Листки сушать під укриттям на повітрі чи у добре провітрюваному приміщенні. Готову сировину зберігають у сухому місці.

Хімічний склад

Квітки містять ефірну олію, глікозид сирингін та інші складні органічні речовини. У листках є аскорбінова кислота (вітамін С) (до 200 мг%).

Фармакологічні властивості і використання

Препарати бузку використовують тільки у народній медицині. Застосовують їх як потогінний засіб та такий, що збуджує апетит. Вживають при бронхітах, бронхіальній астмі, набряках ниркового походження.

Настойку квіток використовують при виразці шлунка, ревматизмі, ревматоїдному поліартриті, невралгії та артралгії, задишці.

Чай з квіток бузку п'ють при епілепсії.

Свіжі подрібнені листки бузку прикладають до наривів та ран для прискорення дозрівання і загоєння.

Відомо, що у квітках бузку багато нектару, але дістати його бджоли не можуть через короткий хоботок. Тому вони застосовують «військову хитрість». Щоб дістатися до омріяного солодкого сиропу, комахи прогризають у трубочці квітки біля її основи дірочку і смокчуть нектар. Робота досить трудомістка, проте виправдана: у кінці травня — на початку червня різко знижується кількість медоносів, і бджоли добувають солодку їжу за будь-яку ціну.

Лікарські форми і застосування


Настій листків. 10 г листків на 200 мл окропу, настоюють 8 год., проціджують. Приймають по 1 столовій ложці 3 рази на день.

Мазь (зовнішнє). 1 частина порошку листків чи бруньок на 4 частини вазеліну. Втирають при невралгії та артралгії.

Попереджаємо, що рослина отруйна. Без призначення фітотерапевта її використання небезпечне!


Розмістити оголошення / рослини «Бузок звичайний»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Бузок звичайний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг