Довідник лікарських рослин

Болиголов плямистий

оголошення з продажу чи купівлі Болиголов плямистий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


болиголов крапчастий, вонючка, свистуля, свистулина, свистульник;
болиголов пятнистый

Conium maculatum -
дворічна трав’яниста, майже гола рослина родини селерових. Стебло голе пряме, дуже розгалужене заввишки 50-200 см, знизу зазвичай сизе, з червонувато-бурими плямками (звідси видова назва). Усі частини рослини мають мишачий запах. Листки болиголова з порожнистим черешком, двічі- чи тричі перисті складні, з перистими надрізаними частками. Квітки жовті, у зонтиках, зібраних у щитоподібні суцвіття. Цвіте рослина у червні-липні. Плід, як і в усіх зонтичних, — двосім'янка.

Поширення

Болиголов плямистий росте на забур'янених місцях, лісових галявинах і луках. У Європейській частині Росії найчастіше трапляється вздовж залізничних шляхів, шосе і польових доріг з інтенсивним рухом. В Україні зростає у подібних місцях по всій території.

Сировина

Використовують траву болиголова, зібрану на початку цвітіння рослини, і нестигле насіння разом із зонтиками.

Рослина неофіційна.

Хімічний склад

У насінні й траві Болиголова плямистого є алкалоїди коніїн, метил-
коніїн, γ-коніцеїн, конгідрин і псевдоконгідрин. У листках, крім того, виявлено алкалоїди (0,1 %), ефірну олію (0,08 % ), кавову кислоту, а в квітках — кверцетин і кемпферол.

Потрібно пам'ятати, що рослина дуже отруйна, тому будь-яке застосування препаратів з неї повинно бути узгоджене з лікарем - фітотерапевтом.

Фармакологічні властивості і використання

Народні лікарі використовують болиголов плямистий як проти судомний, болезаспокійливий і кровоспинний засіб. Настойку рослини застосовують для лікування раку молочної залози та фіброміоми матки, її призначають при недокрів'ї, спастичному кашлі, сильних шлунково-кишкових болях, запорах і затримці сечі. Крім того, цей препарат нормалізує порушення менструального циклу.

Застосовують рослину і в гомеопатії при дієнцифальних явищах та для розсмоктування доброякісних пухлин.

Лікарські форми і застосування


Для лікування зазвичай застосовують настойку з суміші листків і насіння. Для цього настоюють 2 частини листків і насіння на 4 частинах 90%-ного спирту протягом 15 діб, проціджують, приймають по 2 краплі на 1 столову ложку води не більше 3-4 разів на добу. Завжди потрібно пам'ятати, що рослина смертельно отруйна!

Не потрібно плутати болиголов плямистий з багном звичайним, яке також інколи називають болиголовом.

Рослина дуже отруйна. За деякими літературними даними, Сократа було отруєно не настоєм цикути отруйної, а настоєм болиголова плямистого. Невинна, на перший погляд, рослина, але небезпечна, як кобра.


Розмістити оголошення / рослини «Болиголов плямистий»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Болиголов плямистий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг