Довідник лікарських рослин

Айстра альпійська

оголошення з продажу чи купівлі Айстра альпійська Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


астра альпийская рос.

Aster alpinus
багаторічна трав'яниста рослина родини айстрових (складноцвітих). Наукова назва роду походить від грецького слова, яке в перекладі означає «зірка». Справді, суцвіття айстри нагадує красиву багато променеву зірку. Стебло коротко волосисте, 5—20 см заввишки. Листки цілісні, чергові: прикореневі, при основі — звужені в черешок; стеблові — зменшені, сидячі. Кошик один, дуже рідко їх буває два, 3,5—5 см в діаметрі. Крайові квітки язичкові, фіолетові, серединні — трубчасті, жовті. Плід — сім'янка з чубком із волосків. Цвіте у липні-серпні.

Поширення

Рідкісна рослина з розірваним ареалом (занесена до Червоної книги України). Трапляється тільки у високогір'ї Карпат у кількох пунктах на сухих вапнякових скелях. В Україні зустрічається тільки на вершині гори Близниці хребта Свидовець.

Сировина

Використовують суцвіття і траву.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Усі частини рослини містять сапоніни. Крім цього, в кореневищах знайдено кумарини, а в траві — флавоноїди.

Використання

В тибетській медицині відвар трави рекомендується при золотусі, екземі, туберкульозних лімфаденітах, кашлі й ломоті в кістках, а відвар суцвіть використовують як відхаркувальний засіб, а також при шлунково-кишкових захворюваннях і деяких хворобах шкіри.

Розмістити оголошення / рослини «Айстра альпійська»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Айстра альпійська

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг