Довідник лікарських рослин

Астрагал шерстистоквітковий

оголошення з продажу чи купівлі Астрагал шерстистоквітковий Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

божі ручки, котики, котячий горох, перелет, перелет польський, солодке зілля;
астрагал шерстистоцветковый

Astragalus dasyanthus —
багаторічна трав'яниста рослина родини бобових. Має довге волохате опушення. Стебла прямі або висхідні, 10—ЗО см заввишки. Листки чергові, непарно-перисті, з 13—18 парами видовжено-яйцеподібних або овальних листочків. Квітки зигоморфні, блідо-жовті, в густих головчастих китицях на верхівках довгих квітконосів. Плід — біб. Цвіте у червні — серпні.

Поширення

Зникаюча рослина (занесена до Червоної книги України). Трапляється на степових схилах у Лісостепу і дуже рідко — на півночі Степу.

Заготівля і зберігання

Використовують траву (Herba Astragali dasyanthii), зібрану під час масового цвітіння. Зрізають на висоті 5—7 см від поверхні грунту. Сушать траву під наметом або в добре провітрюваних приміщеннях, час від часу перемішуючи. Сухої сировини виходить 20 % .
Аптеками не відпускається.

Хімічний склад

Трава астрагалу шерстисто-квіткового містить гліциризин, флавоноїди (кверцетин, кемпферол), полісахариди (арабін, басорин), крохмаль, барвники, органічні кислоти, тритерпенові сапоніни, слиз та сполуки заліза, кальцію, алюмінію, фосфору, магнію, натрію, барію, кремнію, стронцію, молібдену, ванадію і марганцю.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати астрагалу шерстисто-квіткового виявляють седативну, гіпотензивну та кардіотонічну дію. Вони підвищують діурез, поліпшують функціональну діяльність печінки, позитивно впливають на процес зсідання крові. 47 59 60 В науковій медицині настій астрагалу шерстисто-квіткового призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коронарній недостатності (стенокардії), при недостатності серцево-судинної системи, для лікування хронічних і гострих гломерулонефритів. Особливо ефективним є застосування препаратів астрагалу шерстисто-квіткового в початковій стадії цих хвороб, при схильності до набряків і переважанні збудливих процесів у нервовій системі.

Ширше використовують астрагал шерстисто-квітковий в народній медицині. Його вживають ще як блювотний, кровоспинний, сечогінний та потогінний засіб, для зняття набряків різного походження, при золотусі, ревматичних болях у суглобах, кривавому проносі, випадінні матки.

Зерна астрагалу шерстисто-квіткового й інших видів астрагалу використовують для приготування кави.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій трави (10 г на 200 мл окропу по 2—3 столові ложки 2—3 рази на день протягом 3—4 тижнів.
РЕКТАЛЬНО — 50—75 мл настою на клізму, 1—2 рази на день.
ЗОВНІШНЬО — ванни і примочки з настою, порошок для присипання ран.


Розмістити оголошення / рослини «Астрагал шерстистоквітковий»

продам | Регіон: Новоархангельськ(Кіровоградська обл.) розміщено 09.04.2020

Телефон: +380970228732 (Владислав Олександрович)

Продам Астрагал шерстилистовий , по 130 грн за кг. По сезону в 2020 р.

Які хвороби лікує Астрагал шерстистоквітковий

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг