Довідник лікарських рослин

Аралія висока

оголошення з продажу чи купівлі Аралія висока Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

аралія маньчжурська, шип-дерево, чортове дерево;
аралия высокая рос.

Aralia elala, синонім — А. mandshurica —
листопадний, дуже колючий кущ або невеличке дерево родини аралієвих. Стовбур прямий, 1,5 — 5 м заввишки. Листки великі (40—80 см), двічі перисті складні, довгі черешкові, зібрані в кільце на верхівці стовбура. Квітки дрібні, двостатеві, правильні, зеленаві, зібрані у довгі (до 45 см) густі вологі. Плід — соковита, синьо-чорна кістянка. В умовах Києва цвіте у липні.

Поширення

В дикому стані росте на Далекому Сході. В Україні проходить випробування як інтродуцент у ботанічних садах і дендропарках.

Заготівля і зберігання

Використовують корені завтовшки 2— 4 см, відібрані восени або рано навесні з рослин 5—15-річного віку. Викопані корені старанно очищають від землі, розрізають на куски 10—12 см завдовжки (товсті розщеплюють) і сушать під наметом, у провітрюваних приміщеннях або в сушарках при температурі не вищій за 60°. Зберігають у сухих приміщеннях. Строк придатності — 2 роки.

Хімічний склад

Корені Аралії високої містять тритерпенові сапоніни (аралозиди А, В, і С), ефірну олію, смолисті речовини, камедь, білки, крохмаль, вуглеводи та алкалоїд аралін.

Фармакологічні властивості і використання

Дослідженнями встановлено стимулюючий вплив препаратів Аралії високої на центральну нервову систему, їхню кардіотонічну, антистресову, антиоксидантну, гонадотропну та гіпоклікемічну властивості.

Препарати Аралії високої поліпшують загальний стан хворих, стимулюють обмін речовин, покращують апетит, підвищують розумову й фізичну працездатність. їх використовують після контузій мозку, при різноманітних астенічних та депресивних станах організму, при гіпотонічній хворобі, нейроциркуляторній дистонії за гіпотонічним і кардіальним типами, при початкових стадіях атеросклерозу, імпотенції, при деяких функціональних порушеннях нервової системи (особливо таких, що виникли в результаті тривалої розумової та фізичної перевтоми), як реабілітаційний засіб після тяжких хронічних та інфекційних захворювань.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настойку кореня (у співвідношенні 1:5, на 70 % -ному спирті) по 30—40 крапель 2—3 рази на день;
сапарал (Saparalum) по 1 таблетці (0,05 г) 2—3 рази на день (зранку і вдень) після їди.

ПРОТИПОКАЗАНО вживати препарати Аралії високої при епілепсії, гіперкінезах, підвищеній нервовій збудливості, безсонні, гіпертонії, перед сном.
Небезпечним є й передозовування ними.


Розмістити оголошення / рослини «Аралія висока»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Аралія висока

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг