Довідник лікарських рослин

Аралія серцевидна

оголошення з продажу чи купівлі Аралія серцевидна Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

аралія Шмідта;
аралия сердцевидная

Aialia coidata, синонім — A. schmidtil —
багаторічна трав'яниста рослина родини аралієвих. Стебло просте, голе, 1,5—2 м заввишки. Кореневище товсте, м'ясисте, ароматне. Листки дво-трійчато перисті складні, довго черешкові. Квітки дрібні, зеленувато- або жовтувато-білі, двостатеві й тичинкові, зібрані у верхівкове волотеподібне суцвіття, що складається з багатьох зонтиків. Інколи в пазухах верхніх листків утворюються додаткові, частіше одиничні зонтики. Плоди ягодоподібні, м'ясисті, чорні, 3—4 мм у діаметрі. Цвіте у липні—вересні.

Поширення

В дикому стані росте на Далекому Сході (південні Курильські острови, Сахалін). В Україні є в ботанічних садах і на дослідних станціях, у окремих аматорів як інтродукована рослина.

Заготівля і зберігання

— як у статті Аралія висока.

Хімічний склад

Корені Аралії серцеподібної містять тритерпенові сапоніни — аралозиди А, В і С, близькі за хімічним складом до панаксозидів женьшеня. Серед них переважає аралозид А. Крім цього, в коренях є кумарини, ефірна олія (2 %) тощо.

Використання. Настойку коренів Аралії серцеподібної використовують нарівні з настойкою коренів аралії високої за тими самими показаннями, ці настойки майже не різняться за активністю. Разом з тим токсичність настойки Аралії серцеподібної значно нижча порівняно з настойкою аралії високої.

ПРОТИПОКАЗАННЯ такі самі, як і для настойки аралії високої.


Розмістити оголошення / рослини «Аралія серцевидна»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Аралія серцевидна

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг