Довідник лікарських рослин

Аніс звичайний

оголошення з продажу чи купівлі Аніс звичайний Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

ганус;
анис обыкновенный рос.

Anisum vulgare
однорічна трав'яниста опушена рослина родини селерових (зонтичних). Стебло борозенчасте, вгорі розгалужене, 25—60 см заввишки. Ластки троякі: нижні — довгі черешкові, цілісні, округлі ниркоподібні, глибокі пильчасті; серединні — прості, перисті, верхні — тричі перисті розсічені. Квітки 5-пелюсткові, дрібні, білі, в складних зонтиках. Плід — двосім'янка. Цвіте у червні-липні.

Поширення

Походить з Малої Азії. В Україні, переважно в лісостеповій зоні, вирощують як ефіроолійну рослину.

Заготівля і зберігання

Використовують плоди (Fructus Anisi). Коли дозріє половина плодів, рослини скошують, досушують у снопах або валках, обмолочують і очищають від домішок. Зберігають у сухому прохолодному приміщенні. Строк придатності — до 3 років.
Плоди відпускаються аптеками.

Хімічний склад

Плоди Анісу звичайного містять жирну олію, білкові речовини, фурокумарини і близько 6 % ефірної олії, до складу якої входить анетол (80—90 %), метилхавікол (10%), анісовий альдегід, анісовий кетон і анісова кислота.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Анісу звичайного мають відхаркувальні, протизапальні, анти спастичні, сечогінні та бактерицидні властивості. Вони проявляють терапевтичний ефект при запаленнях органів дихання (ларингіти, трахеїти, бронхіти, бронхопневмонії), при бронхіальній астмі, бронхоектатичній хворобі, коклюші у дітей, гангрені легень, хворобах травного тракту (ентерит, ентероколіт, метеоризм).
В акушерстві й гінекології препарати Анісу звичайного призначають при болісних менструаціях, для стимулювання пологової діяльності та секреції молока у матерів годувальниць. Плоди Анісу звичайного входять до складу грудного еліксиру (Elexir pectorale), грудного чаю і шлункового чаю.

Лікарські форми і застосування


ВНУТРІШНЬО — настій плодів Анісу звичайного (1—2 чайні ложки иа 200 мл окропу) по чверті склянки 3—4 рази на день за 30 хв до їди;
настойку плодів (20 г на 100 мл 40 %-ного спирту або горілки) по 20—30 крапель 2—3 рази на день;
анісову олію (Oleum Anisi) по 1 —5 крапель на грудочку цукру 2— 3 рази на день як відхаркувальний засіб при катарах верхніх дихальних шляхів та бронхоекстазах;
краплі нашатирно-анісові (Liquor ammonii anisatus) по 5—10 крапель на грудочку цукру (дітям по 1 краплі на кожен рік життя) 3—4 рази на день як відхаркувальний засіб;
настойку опійно бензойну (Tinctura Opii benzoiса) по 20—40 крапель (для дітей по 1 краплі на кожен рік життя) на прийом при кашлі та як відхаркувальний засіб.
ЗОВНІШНЬО — мазь (взяті порівну порошок насіння Анісу звичайного, порошок коріння чемериці білої змішують зі свинячим смальцем у співвідношенні 1:2} як засіб проти гнид і вошей (використовувати мазь треба з великою обережністю, бо біла чемериця — дуже отруйна рослина).


Розмістити оголошення / рослини «Аніс звичайний»

продам | Регіон: Ковель(Волинська обл) розміщено 06.04.2020

Телефон: +380681383335 (Володимир Аврамович)

Аніс насіння – 50г/20грн

Які хвороби лікує Аніс звичайний

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг