Довідник лікарських рослин

Аморфа кущова

оголошення з продажу чи купівлі Аморфа кущова Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓


аморфа кустарниковая рос.

Amorpha fruticosa
листопадний кущ з родини бобових, до 3 м заввишки. Кора бура або темно-сіра. Листки непарні перисті, з 8—12 пар овальних або майже ланцетних, зісподу сірувато-зелених листочків. Квітки дрібні, неправильні, зібрані у верхівкові густі китиці. Віночок темно-фіолетовий. Плід — біб. Цвіте у червні, липні.

Поширення

Походить з Північної Америки. В Україні розводять у всіх районах, особливо на півдні, в садах і парках як декоративну рослину; трапляється й у здичавілому стані.

Заготівля і зберігання

Заготовляють плоди (Fructus Amorphae fruticosae) у серпні — жовтні. Сушать на відкритому повітрі або під наметами з доброю вентиляцією, розстилаючи тонким шаром. Зберігають у паперових мішках у сухих, добре провітрюваних приміщеннях. Строк придатності — до 5 років.

Хімічний склад

Насіння Аморфи кущової містить ротеноїдний глікозид аморфін. Його знайдено і в листках та молодих пагонах.

Фармакологічні властивості і використання

Аморфін має кардіотонічну властивість, діє заспокійливо, виявляє позитивну інотропну та тонотропну і негативну хронотропну дію на серце. Створений на основі аморфіну препарат фрутицин використовували як седативний засіб при вегетативних неврозах, неврозах серцево-судинної системи та при пароксизмальній тахікардії.

Лікарські форми і застосування

Фрутицин (Fruticinum) випускали у таблетках по 0,05 г. Застосовували всередину по 1 таблетці 2—3 рази на день після їди. Якщо побічних явищ немає, дозу можна збільшити до 2 таблеток. Курс лікування — 20—30 днів з перервами на 3 дні через кожні 10 днів.

Фрутицин вилучено з номенклатури лікарських засобів у зв'язку з наявністю ефективніших препаратів і відсутністю достатньої кількості сировини.

Розмістити оголошення / рослини «Аморфа кущова»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Аморфа кущова

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг