Довідник лікарських рослин

Алое деревовидне

оголошення з продажу чи купівлі Алое деревовидне Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

столітник;
алоэ древовидное рос.

Aloe arborescens
багаторічна вічнозелена рослина родини лілійних. Стебло дерев'янисте, кільчасте. Листки чергові, мечовидно-видовжені, м'ясисті, з восковим нальотом і шипуватим краєм. Квітки оранжеві, зібрані в китицю. Плід — коробочка.

Поширення

Батьківщина Алое деревоподібного — Південна Африка. В СРСР (* держава припинила своє існування в 1991 р.) вирощують у відкритому грунті (Грузія, Середня Азія) і як кімнатну та оранжерейну декоративну рослину.

Сировина

Використовують розвинені листки і сік з них.

Хімічний склад

Сік Алое деревоподібного містить антраглікозиди (алоїн, наталоїн, рабарберон, гомонаталоїн), антрахінони емодин і хризофанол, смолисті речовини, ферменти і вітаміни; є сліди ефірних олій.

Фармакологічні властивості і використання

Препарати Алое деревоподібного виявляють проносну, протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну і жовчогінну дію, вони поліпшують апетит, підвищують імунорезистентність організму.

Свіжий сік Алое деревоподібного використовують як послаблюючий та жовчогінний засіб, при ентероколіті, гастроентериті та хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, закапують у ніс при гострому риніті (по 5—8 крапель), для підвищення стійкості організму до інфекційних захворювань, для лікування опіків, гнійних ран, лишаїв і трофічних виразок.

Компреси з соком Алое деревоподібного призначають при туберкульозі шкіри, вовчанці, променевому дерматиті голови, епітеліомі.

Тампони, змочені соком алое, вводять у піхву при ерозії шийки матки.

Подрібненими листками з соком лікують пародонтоз.

Цілі листки, попередньо очищені від шкірки, прикладають до мозолів.

Лінімент алое використовують для профілактики і лікування уражень шкіри при променевій терапії.
Сироп алое з залізом (стимулятор кровотворення) показаний при гіпохромній анемії, після виснажливих хвороб або інтоксикації.

Рідкий екстракт Алое деревоподібного для ін'єкцій використовують при лікуванні хвороб очей (блефарит, кон'юнктивіт, кератит, ірит тощо), хронічного гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, бронхіальної астми, гінекологічних захворювань.

Лікарські форми і застосуванняВнутрішньо — сік алое (Succus Aloes) по чайній ложці 2—3 рази на день за 30 хв. до їди;

- рідкий екстракт алое (Extractum Aloes fluidum) no чайній ложці 3 рази на день;

- сироп алое з залізом (Sirupus Aloes cum Ferro) по половині — 1 чайній ложці в чверті склянки води 3 рази на день протягом 15—30 днів.

- У народній медицині суміш соку свіжого листя алое, свинячого смальцю (або гусячого жиру), коров'ячого масла, меду і порошку какао у співвідношенні 3:20:20:20:20 використовують при туберкульозі легень і виразці шлунка (столову ложку суміші розводять у склянці гарячого молока і випивають за 2 рази за день).

Підшкірно — екстракт алое рідкий для ін'єкцій (Extractum Aloes fluidum pro inject ionibus) щодня no 1 мл 15—50 днів (дітям до 5 років — 0,2—0,3 мл, старшим — 0,5 мл).

Зовнішньо — сік або лінімент алое (Linimentum Aloes) наносять тонким шаром на уражену поверхню 2—3 рази на добу і накривають марлевою серветкою.

Послаблюючі препарати з алое ПРОТИПОКАЗАНО вживати в останні місяці вагітності, при гемороїдальних і маткових кровотечах, при запаленнях печінки, нирок та сечового міхура.

Розмістити оголошення / рослини «Алое деревовидне»

продам | Регіон: Київ розміщено 24.04.2020

Телефон: +38(096)216-70-99 (Юлія)

Продаю алоє 3-річного і 5-річного віку. Різного розміру. Має лікувальні властивості. 350 грн.