Довідник лікарських рослин

Аконіт джунгарський

оголошення з продажу чи купівлі Аконіт джунгарський Подивитись оголошення купівлі/продажу ↓

аконіт каракольський;
аконит джунгарский

Aconitum soongaiicum , синонім — Aconitum karakolicum
багаторічна трав'яниста рослина родини жовтецевих. Кореневище складається з великих конусо видних коренів бульб, що зрослися в чотковидний ланцюжок. Стебло пряме, голе або у верхній частині опушене, 70— 130 см заввишки. Листки черешкові, голі, пальчасто роздільні, округло серцевидні. Квітки зигоморфні, синьо-фіолетові, зібрані в китицю.
Плід — збірний, з 3 листянок. Цвіте у липні-серпні.

Поширення

Росте в альпійському поясі на схилах і по берегах річок у горах Тянь-Шаню; поблизу озера Іссик-Куль.

Заготівля і зберігання

Використовують корені бульби (Tuber Асоniti), зібрані восени. З 4 кг сирих коренів бульб одержують 1 кг сухих. У народній медицині, крім цього, використовують траву (Herba Aconiti), заготовлену до цвітіння рослини. Сушать сировину в затінку: на горищах або під наметами. Зберігають у добре провітрюваних приміщеннях.
Рослина неофіційна.

Хімічний склад

Корені бульби Аконіту джунгарського містять алкалоїди (1,2-3,4 %), органічні кислоти, кумарини (0,3%), крохмаль. До складу алкалоїдів входять аконітин (0,6 %), аконіфін, ацетилзонгорин, ацетилзонгорамін, ацетилнапелін, зонгорин, зонгорамін, ізоболдин, караколін, караколідин, неолін, норзонгорин, напелін, феніл-β-нафтиламін. У надземних органах виявлено алкалоїди, флавоноїди, аскорбінову кислоту тощо.

Фармакологічні властивості і використання

Аконіт джунгарський виявляє виражену болетамуючу дію. Виявлено й антимікробні та протипухлинні властивості рослини. Зовнішньо у вигляді мазі або внутрішньо у вигляді настойки Аконіт Джунгарський використовують як болетамуючий засіб при ревматизмі, невралгіях, мігрені, зубному болю
та при інших захворюваннях.
У народній медицині Аконіт джунгарський використовують і при туберкульозі легень, простудних захворюваннях та ішіасі. Відоме також використання його при злоякісних новоутвореннях (внутрішньо і зовнішньо).

Лікарські форми і застосування

Застосовують Аконіт джунгарський у вигляді настойки
під наглядом лікаря і під його особисту відповідальність. За даними болгарських учених, терапевтична доза аконітину, як найтоксичнішого алкалоїду,— 0,02-0,03 мг по 2-3 рази на добу.

При заготівлі, зберіганні й використанні Аконіту джунгарського (як і інших аконітів) слід пам'ятати, що це смертельно отруйна рослина! При перших ознаках отруєння (відчуття оніміння язика, лиця і всього тіла, печіння в грудях і животі, нудота, блювання) необхідно
негайно викликати швидку допомогу, а потерпілому надати першу допомогу.

Розмістити оголошення / рослини «Аконіт джунгарський»

Ще ніхто не додав оголошень. Будьте першими!

Які хвороби лікує Аконіт джунгарський

*- за посиланнями знаходяться альтернативні лікарські рослини, які застосовують в лікуванні зазначених недуг